חשוב שתדע!

ההליך בעקבות תאונת דרכים מתחיל בחקירה משטרתית,עדויות של המעורבים בתאונה ושל עדי ראייה שנכחו במקום, חומר רפואי שנאסף לגבי הנפגעים באירוע, מהווים יחד חומר חקירה. בוחן תנועה (המלצתו של בוחן המשטרה אינה מחייבת והסמכות המקצועית הבלעדית על ההחלטה בעניין הגשת כתב אישום או גניזת התיק, נתונה לתביעה המשטרתית ) מטעם המשטרה אחראי על בחינת הזירה והוא הסמכות המקצועית להמלצה בעניין העמדה לדין והגשת כתב אישום.

קיימים שני גופים אשר אחראים על הגשת כתבי אישום – תביעה משטרתית ופרקליטות. בתאונות קטלניות עם הרוגים ההחלטה וניהול התיק הינם בסמכות הפרקליטות, שאר המקרים הינם בסמכות יחידת התביעות של המשטרה.


מה עושים עכשיו?

 אל תישארו ללא ייצוג הולם. עבירות נהיגה מופרזת הינן מהנפוצות שבעבירות התעבורה. ייצוג על ידי עורך דין תעבורה מומחה,מבטיחה ייצוג הולם שמחייב הכרה מעמיקה לנהלים התחום נהיגה במהירות מופרזת.


חלופות להתמודדות עם התיק

1. ביטול כתב האישום- במקרים לא מועטים עורך דין הבקיא בדיני תעבורה יכול לגלות ליקויים בחומרי החקירה או בכתב האישום באופן כזה שיכול להביא לביטול כתב האישום לחלוטין.

2. הסדר עם התביעה- על מנת להפחית בעונשו של הנהג ו/או להמיר את סעיפי האישום בעבירות קלות יותר.

3. מאבק משפטי לזיכוי- במידה וניתן לקבוע בסבירות גבוהה כי הראיות חזקות מספיק "להילחם" לטובת זיכוי הנהגוכי עליו להילחם להוציא את הצדק לאור ולהוכיח את חפותו בבית המשפט, הנהג יכפור באשמה ובית המשפט יקבע מועד מאוחר יותר לדיון הוכחות, זאת כמובן בסיוע של עו”ד תאונות דרכים מנוסה.

 

 העונש הצפוי לנאשם שהורשע באחריות לאירוע תאונת דרכים

1. עונשי מאסר 

2. תלוי נסיבות 

3. קנס ופסילה 


 

**אין האמור לעיל מהווה ייעוץ משפטי ואינו תחליף לייעוץ משפטי פרטני. כל הנוקט פעולה או נמנע מנקיטת פעולה לאור האמור לעיל עושה זאת על דעת עצמו ועל אחריותו הבלעדית.**

 .